Polsko-niemieckie warsztaty teatralne

Z radością informujemy, że kolejny już raz zrealizowaliśmy polsko-niemieckie spotkanie młodzieży z miast partnerskich  Zielona Góra i Zittau.W dniach 8-10.06.2017 młodzież wzięła udział w realizacji spektaklu teatralnego „Król Rór”, który wspólnie z nauczycielami przygotowali od początku do końca. Podczas warsztatów scenograficznych przygotowano kostiumy i scenografię dla wymyślonych postaci. Podczas warsztatów choreograficznych stworzono ruch sceniczny, który pozwolił  upiększyć spektakl tańcem. Natomiast warsztaty teatralne pozwoliły na stworzenie i zrealizowanie scenariusza spektaklu. Podczas prób powstał spektakl, który zaprezentowano 9.06.2017 r. na scenie Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.
Poza wytężoną pracą uczestnicy projektu mieli czas wolny, który mogli wykorzystać na zwiedzanie naszego miasta. Zaprosiliśmy naszych gości także na spływ galarem po Odrze i pokazaliśmy najładniejsze przyrodniczo-historyczne zakątki naszej najbliższej okolicy.
Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki, w których wystąpili na scenie podczas prezentacji spektaklu. Dzięki nim byliśmy także lepiej widoczni spacerując po zielonogórskim deptaku.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa, w ramach Funduszu Małych Projektów INTERREG  Polska-Saksonia  2014-2022

 

Rozmiar czcionki
Kontrast