Pracownia Ceramiki

Pracownia Ceramiki

Zajęcia przeznaczone są dla uczestników w wieku od 9 do 19 lat

Zajęcia prowadzi:

Małgorzata Bukowicz

m.bukowicz@mckie-dh.zg.edu.pl

 

Z niewielkiej grupy o skromnych możliwościach materiałowych i technicznych przeobraziła się w interdyscyplinarną pracownię ceramiki i rzeźby. W tej chwili dysponujemy piękną pracownią, wyposażoną w nowoczesny piec i doskonałe materiały.

Dzieci i młodzież pracują w grupach skomponowanych pod względem wieku i umiejętności uczestników:

  • Gr. początkujące 9 - 10 lat
  • Gr. średnio-zaawansowane 10 - 13 lat
  • Gr. zaawansowane 14 - 19 lat

Realizują rocznie ok. 20 zadań tematycznych, dostosowanych do zdolności manualnych i wyobrażeniowych . Młodsze rozwijają wyobraźnię przestrzenną i wrażliwość, pamiętając jednocześnie o pięknym świecie dziecięcych doznań , bajek, smoków, aniołów, pajacyków, ślimaków...Starsze realizują się w ambitnych formach przestrzennych, ceramice użytkowej i dekoracyjnej (np. biżuterii z ceramiki i szkła). Nasza działalność to nie tylko prace warsztatowe. Są również wystawy, plenery rzeźbiarskie i garncarskie, wycieczki edukacyjne. Dzieci i młodzież zbierają laury w konkursach ceramicznych i plastycznych. Bardzo szeroką ofertę poszerzamy o nowe techniki : takie jak wypały raku mozaiki, porcelanę i biżuterię.

Proces tworzenia ceramiki wymaga wyobraźni, cierpliwości i umiejętności pracy w ściśle określonych etapach, ale warto je spełniać i doskonalić by otrzymać takie efekty jak nasze prace.

Zajęcia ceramiczne otwierają przed młodymi ludźmi świat artystycznej wyobraźni, wrażliwości, wiedzy i umiejętności.