Rekrutację elektroniczną na następny rok szkolny rozpoczynamy w okresie maj/czerwiec. Terminy oraz linki do systemu elektronicznego ogłaszamy na stronie internetowej.
Rekrutację uzupełniającą rozpoczynamy w Pracowniach we wrześniu, terminy rozpoczęcia zapisów również podajemy na stronie internetowej.
Nabór uzupełniający trwa cały rok szkolny. Aby zapisać dziecko trzeba znaleźć na naszej stronie zajęcia odpowiednie dla niego pod względem wieku i zainteresowań. Następnie zapytać u wybranego nauczyciela o wolne miejsca poprzez ich e-maile podane na naszej stronie przy opisach Pracowni. Jeśli zgodzi się na zapisanie kandydata, zgłaszamy się do niego na wybrane zajęcia z wypełnionymi dokumentami - trzeba je pobrać i wydrukować z naszej strony internetowej https://www.mdk-zgora.pl/dokumenty
Zdarza się, że na początku roku nie ma już miejsc, ale po 2-3 miesiącach następuje rotacja i można zapisać dziecko na wybrane wcześniej zajęcia. Wystarczy zostawić nauczycielowi kontakt do siebie i jak tylko zwolni się miejsce, oddzwoni.
Na zajęcia można zapisać dziecko od 4 roku życia.
W razie pytań prosimy kontaktować się z sekretariatem telefonicznie 68 320 55 72 lub poprzez e-mail sekretariat@mckie-dh.zg.edu.pl
Można też pisać do nas na Facebooku/MCKiE "Dom Harcerza" Zielona Góra.
Zajęcia w MCKiE "Dom Harcerza" są bezpłatne, zbieramy darowizny na materiały. Darowizna jest formą dobrowolnej wpłaty na rzecz danej Pracowni. Są to kwoty, dzięki którym nauczyciele kupują materiały służące dzieciom i młodzieży. Dzieci mogą zabrać własnoręcznie wykonane prace do domu lub korzystać na miejscu ze specjalistycznych urządzeń, narzędzi, robotów, drukarki 3D, kamer czy innych elementów wyposażenia. Za darowizny kupujemy także farby, kleje, papiery dekoracyjne, pędzle, ozdoby, koraliczki, druciki, materiały, igły… i tak można wymieniać. Dziękujemy za każdą wpłatę.
Konto do wpłaty darowizny na materiały:
Numer konta : 41 1020 5402 0000 0602 0362 0523
W tytule przelewu prosimy podać: imię i nazwisko nauczyciela oraz imię i nazwisko dziecka
Drogi Rodzicu – pamiętaj, że u nas tworzy się artystyczne dzieła, więc warto ubrać dziecko w coś wygodnego i co może ulec zabrudzeniu. Na zajęciach ruchowych najlepiej mieć strój na zmianę. Prosimy stosować się do zaleceń nauczycieli oraz regulaminów w Pracowniach.
Dbamy, aby dzieci czuły się swobodnie i nie były głodne, dlatego prosimy zaopatrzyć je w coś do jedzenia i do picia. Prosimy jedynie, żeby dzieci nie dostawały zbyt dużo słodyczy. Po pierwsze słodycze są bardzo niezdrowe, a po drugie powodują dużą utratę koncentracji. Warto jeść jak najwięcej warzyw i owoców.
Rada Rodziców stanowi reprezentację rodziców uczestników zajęć. Zasady jej tworzenia uchwala ogół rodziców wychowanków zespołu. Rada Rodziców występuje do Rady Pedagogicznej oraz dyrektora z wnioskami i opiniami dotyczącymi wszystkich spraw zespołu. Rada Rodziców uchwala regulamin swojej działalności, który nie może być sprzeczny ze Statutem placówki oraz obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
Rada Rodziców współpracuje ze środowiskiem lokalnym i innymi instytucjami oraz podmiotami. W celu wspierania statutowej działalności Centrum gromadzi fundusze z dobrowolnych składek rodziców oraz innych źródeł. Zasady wydatkowania funduszy Rady Rodziców określa regulamin jej działalności.
Radzie Rodziców możecie Państwo zgłaszać wszelkie pomysły, sugestie, wątpliwości.
Przewodniczącym Rady Rodziców jest Pan Tomasz Dalecki.
Program Aktywny Rodzic ma ułatwić rodzicom i opiekunom pogodzenie zadań związanych z rodzicielstwem i aktywizacją zawodową. Zacznie obowiązywać od 1 października 2024 roku.
Z programu Aktywny Rodzic można otrzymać następujące świadczenia:
- świadczenie aktywni rodzice w pracy – nowe,
- świadczenie aktywnie w żłobku – zastępuje dofinansowanie do żłobka,
- świadczenie aktywnie w domu – zastępuje rodzinny kapitał opiekuńczy.
Więcej informacji na temat programu Aktywny Rodzic znajduje się na stronie internetowej: zus.pl/aktywnyrodzic.