Pracownia Modelarska

Pracownia Modelarska

Modele pływające i latające

Zajęcia prowadzi:

Jakub Kosiak

j.kosiak@mckie-dh.zg.edu.pl

 

Pracownia Modelarska

Zajęcia kierowane są do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym - od podstawówki do szkoły średniej. Na zajęciach wykonujemy głównie modele pływające -ślizgi, żaglówki, półmakiety jachtów motorowych i kutrów itp. Prawie wszystkie wykonywane przez nas modele są zdalnie sterowane i umożliwiają starty w pokazach i zawodach modelarskich. Modele robimy przede wszystkim z drewna, ale również z laminatów. Wykorzystujemy także technologię druku 3d.
Podczas zajęć można nauczyć się posługiwać prostymi narzędziami do obróbki drewna, trochę poznać zasady malowania modeli. Można też dowiedzieć się, gdzie szukać informacji na temat budowy modeli i jak obsługiwać drukarkę 3d.
Rozwijamy takie cechy jak - cierpliwość, dokładność, wytrwałość, samodzielność.
Bierzemy udział w licznych pokazach i spotkaniach modelarskich - np. piknikach w Bytomiu Odrzańskim, pokazach w Nowej Soli i Czerwieńsku. W miarę możliwości wyjeżdżamy też na zawody o zasięgu ogólnopolskim – Mistrzostwa Polski Radiomodeli klasy FOOTY we Wrocławiu, zawody LOK w Opolu itp.

Zajęcia prowadzi:

Marek Piwecki

m.piwecki@mckie-dh.zg.edu.pl

W roku szkolnym 2023/2024 zajęcia modelarskie, a także nowe zajęcia makrama i koronkarstwo prowadzi:

Beata Czerkawska

beata.czerkawska1@wp.pl

Pracownia Modelarstwa Redukcyjnego z Tworzyw Sztucznych

Zajęcia w pracowni modeli redukcyjnych z tworzyw sztucznych skierowane są do wszystkich chętnych dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Tematyka zajęć dotyczy głównie budowy różnorodnych modeli redukcyjnych z tworzyw sztucznych. W ramach pracowni wykonywane są również modele lotnicze takie jak latawce, balony na ogrzane powietrze, szybowce klasy F1N. Uczestnicząc w zajęciach tej pracowni dzieci rozwijają wiedzę i umiejętności techniczne. Rozbudzają w sobie chęć spędzania wolnego czasu w sposób aktywny i kulturalny. Doskonalą umiejętności manualne, uczą się myślenia technicznego, cierpliwości oraz dokładności w działaniu. Wykonane modele uczniowie mogą zaprezentować w trakcie imprez tematycznych, wystawach modeli, konkursie modelarskim.

 

Zajęcia prowadzi:

Marek Toporowicz

m.toporowicz@mckie-dh.zg.edu.pl

 

Pracownia modelarstwa redukcyjnego

Uczestnicy zajęć budują modele redukcyjne samolotów, statków, okrętów i pojazdów kołowych z kartonu.

Ośrodek zapewnia materiały, narzędzia i fachową opiekę instruktorską.

Na zajęcia zaprasza instruktor, autor wielu publikacji modelarskich.

Modelarstwo kształtuje:

dokładność,

cierpliwość,

zamiłowanie do porządku,

umiejętność samoorganizacji czasu wolnego.

 

Modelarstwo uczy:

wiedzy z zakresu technologii i materiałoznawstwa,

umiejętności posługiwania się narzędziami i urządzeniami,

umiejętności czytania i tworzenia dokumentacji technicznej,

wiedzy z zakresu historii i militariów.

 

Nasi modelarze kartonowi zdobyli ok. 300 medali na ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach modelarskich. Najstarsi „absolwenci’ z naszej  pracowni właśnie kończą renomowane uczelnie politechniczne w kraju i za granicą i wkrótce będą inżynierami.