Pracownia Dziennikarska

Pracownia Dziennikarska

Pracownia zaprasza młodych ludzi – można mieć nawet 10 lat – którzy chcą nabrać odwagi w życiu, nauczyć się rozmawiać, bronić swojego zdania i wspólnie z rówieśnikami spędzać czas nie tylko na nagraniach, ale i w studiu radiowym oraz telewizyjnym.

Zajęcia prowadzi:

Małgorzata Nabel-Dybaś

m.nabeldybas@mckie-dh.zg.edu.pl

 

Młodzież zapoznaje się z różnymi rodzajami materiałów dziennikarskich oraz zasadami pracy w mediach. Ale także nabiera odwagi i uczy się współpracy.

W ramach pracowni działają grupy, w których praca przebiega w zależności od wieku uczestników.

Dzieci i od 8-10 lat nagrywają sondy uliczne, materiały, wywiady i słuchowiska. Wymyślają historie, które nagrywamy. Praca przeplatana jest z zabawą i oglądaniem fragmentów filmów.

Nastolatki od 11-14 lat wymyślają historie, etiudy, wywiady a także samodzielnie nagrywają i montują materiały filmowe zamieszczane na fanpage DOMU HARCERZA.

Młodzież od 14 – 16 lat uczy się narracji w materiale filmowym, kadrowania, komponowania obrazu filmowego oraz samodzielnego montażu.

Uczestnicy od 16 roku życia pracują nad profesjonalnymi materiałami telewizyjnymi pod okiem fachowców.

Podczas zajęć uczestnicy przeprowadzają sondy na ulicach Zielonej Góry, które polegają na zadawaniu pytań. Zwiedzają ciekawe miejsca w mieście, kręcą mini seriale, urządzają pokazy mody. Tworzą także vlogi internetowe, transmisje live oraz relacje z wydarzeń. Wszystko po to, by rozwijać wyobraźnię, uczyć się odpowiedzialności za to, co się publikuje.

Wspólne dokonania prezentowane są na profilu fb/pracownia dziennikarska lub na fanpage MCKiE „Dom Harcerza”.

 

Rozmiar czcionki
Kontrast