Pracownia Poetycko-Teatralna

Pracownia Poetycko-Teatralna

Zajęcia prowadzi:

Ewa Lewandowska

 

e.lewandowska@mckie-dh.zg.edu.pl

 

KLUB KSIĄŻKI

Środowe popołudnia to czas na spotkanie Klubu Książki. Przy okrągłym stole opowiadamy sobie o ulubionych autorach, tytułach, czasem czytamy na głos całe fragmenty przyniesionych książek. Rozmawiamy też, czasem dość burzliwie, na temat własnych prób pisania. Prowadząca spotkania (autorka piosenek, wierszy, felietonów, scenariuszy i opowiadań – jako Ewa Andrzejewska) dzieli się swoim doświadczeniem literackim i wspiera młodych autorów dobrą radą, oraz w razie potrzeby  ciasteczkiem 😉

Od 17.00 debatuje młodsza część ekipy (od 12 lat), od 19.00 do okrągłego stołu dołączają starsi – 15 – 26 lat.

Środy, sala nr 14.

 

TEATR PONIEVASH

 Teatr Ponievash ma najdłuższą historię, ale niezmiennie uważamy, że to, co najlepsze ciągle przed nami. Za spektakl KARMA otrzymaliśmy główną nagrodę w przeglądzie ZWIERCIADŁA’2012, za MOJOŚĆ – tryumfowaliśmy na POKOCIE’2014, a antywojenna CISZA-SPOKÓJ to kolejny sukces – na POKOCIE’2015 - że tylko te najmilsze wspomnienia tu wymienimy…

 Nastolatki z Ponievash to poszukiwacze, buntownicy i wrażliwcy. Staramy się przedstawiać na scenie sprawy istotne, prowokować do przemyśleń i wzruszeń. Na próbach sporo czasu przeznaczamy na rozmowę, ferment myśli, niepewność. I na zadania aktorskie oczywiście, ale też zabawę i integrację.

Zapraszamy nastolatków ze szkół ponadpodstawowych, wiek 15+.

Uwaga – do p. Ewy prowadzącej powyższe zajęcia można się też zwrócić w sprawie emisji głosu, czy głosu białego: jako członek Grupy Śpiewu Białego DREWNO wspiera ona kandydatów do szkół teatralnych w kwestii przygotowania utworu ludowego na egzaminy wstępne.

Czwartki od 17.00

 

TEATRZYK PIĄTKOWY

 Piątkowe zajęcia teatralne oferują zabawę w teatr, ćwiczenia stymulujące wyraźne mówienie, odwagę wystąpień, a przede wszystkim radość z występowania, z tworzenia wspólnego dzieła na scenie. Przeglądy i konkursy nie są nam obce, ale nie jest to priorytet. Tu najważniejszy jest rozwój młodziutkiego aktora, jego przyjemność ze stawania się postacią, ze współpracy z grupą, z pokonania trudności, z własnych osiągnięć.

Rodzic jest tu ważnym „uczestnikiem” zajęć, nie sposób przecenić Jego rolę we wspieraniu malucha w czytaniu, powtarzaniu roli, kibicowaniu w przygotowaniach…

To propozycja dla uczestników z klas 3-6, od kandydatów oczekujemy pewnej sprawności w czytaniu i umiejętności koncentracji, i współpracy z grupą przez 1,5 godziny zajęć.

Piątki 15.00 – 16.30

Zapraszamy!