Klub Młodego Podróżnika

Klub Młodego Podróżnika

Zajęcia w Klubie Młodych Podróżników kierowane są do dzieci w wieku 6-9 lat

Zajęcia prowadzi:

Barbara Sibila

b.sibila@mckie-dh.zg.edu.pl

 

Zajęcia w Klubie Młodych Podróżników kierowane są do dzieci w wieku 6-9 lat.

Tematyka zajęć obejmuje edukację regionalną, międzykulturową i globalną, a także zrównoważony rozwój. Celem zajęć  jest popularyzacja wiedzy o kulturach i społeczeństwach świata oraz zapoznanie z polską tradycją.

Podczas podróży „ palcem po mapie” realizuję tematy  poświęcone poszczególnym kontynentom i regionom, grupom etnicznym, uchodźcom i imigrantom mieszkającym w Polsce i na świecie oraz polskiej kulturze ludowej i tradycyjnej

W trakcie zajęć dzieci uczą się rozpoznawać i nazywać kontynenty, kraje i języki świata. Dowiadują się jak wygląda życie ich rówieśników w różnych zakątkach świata. Poznają podstawy wiedzy geograficznej, warunki klimatyczne, zwierzęta, rośliny uprawne i dzikie, tradycje kulinarne, stroje, muzykę i obyczaje mieszkańców naszej planety. Poprzez zabawę  i tematyczne gry uczestnicy zajęć zapamiętują podstawowe informacje o kulturach świata.

Zajęcia zorientowane są na rozwijanie u dzieci szacunku do innych kultur i tradycji, otwartości wobec otaczającego nas różnorodnego świata, poczucia własnej wartości i wartości tradycji i kultury, z której sami się wywodzimy. Istotnym elementem zajęć jest również pobudzanie wyobraźni i uświadamianie bogactwa przyrody i jej wartości dla ludzi i zwierząt.