Pracownia Majsterkowania

Pracownia Majsterkowania

Zajęcia kierowane są do dzieci i młodzieży, które lubią majsterkować lub chcą takie umiejętności posiąść

https://www.facebook.com/Arcydzielni-MCKiE-Dom-Harcerza-112252843783106/

Zajęcia prowadzi:

Kazimierz Bronicki

d.bronicka@mckie-dh.zg.edu.pl

 

Zajęcia kierowane są do dzieci i młodzieży, które lubią majsterkować lub chcą takie umiejętności posiąść. Przyjmowani są głównie uczniowie szkół podstawowych (chłopcy i dziewczynki).

Na zajęciach uczestnicy wykonują różnorodne zabawki z drewna, metalu i tworzyw sztucznych oraz z materiałów recyklingowych, gry logiczne, łamigłówki, przedmioty codziennego użytku, elementy dekoracyjne, upominki okolicznościowe, przedmioty z materiału przyrodniczego itp.

Uczestnicy poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, uczą się posługiwania różnorodnymi narzędziami, takimi jak: młotek, piłka do drewna i metalu, obcęgi, wkrętaki, pilniki, wiertarko-wkrętarka akumulatorowa itp.

Uczą się samodzielności, staranności wykonania, cierpliwości, współpracy, dbania o porządek w sali i na stanowisku pracy, poznają sposoby wykorzystania różnorodnych materiałów, rozwijają swoją kreatywność, nabywają nowych doświadczeń. Udział w zajęciach z majsterkowania daje dzieciom ogromną satysfakcję z samodzielnie wykonanych prac, które mogą zabrać do domu, ofiarować innym, pochwalić się, bądź tworzyć kolekcje własnych wytworów.

Dzieci uczestniczą głównie w konkursach organizowanych przez MCKiE „Dom Harcerza” oraz organizują lub współuczestniczą w wystawach, na których prezentują własne wytwory.