Dom Harcerza z sercem – pomagamy kotom

Dom Harcerza z Sercem!

 

14 października 2017r.

Dom Harcerza z sercem to nasza pierwsza akcja charytatywna, której celem była pomoc Pani Lilianie.

Jedna z naszych mam, Pani Marta, wpadła na pomysł, żeby nasza placówka MCKiE „Dom Harcerza” pomagała ludziom i zwierzętom. Chcieliśmy bardzo zaangażować dzieci i młodzież.

Tak zrodził się pomysł na „Dom Harcerza z Sercem” – cykliczną imprezę, której celem jest pomoc. Chcieliśmy bardzo pomagać osobom, które kochają zwierzęta i dbają o nie.

Dzięki różnym zbiegom okoliczności dowiedzieliśmy się o Pani Lilianie, której mąż był mechanikiem żużlowym i po jego śmierci Pani Liliana zaczęła pomagać kotom miejskim ze śródmieścia. Pani Liliana ma 75 lat i codziennie z samego rana wyrusza z dużą i ciężką torbą, żeby dokarmić bezdomne koty.  Koty dokarmiane są dwa razy dziennie z emerytury Pani Liliany. Dlatego zdecydowaliśmy się, że trzeba wspomóc tego niezwykle życzliwego i mądrego człowieka jakim jest Pani Liliana.

14 października odbył się charytatywny festyn.

Każdą wrzuconą do „kociej puszki” złotówkę (specjalnie przygotowane na zbiórkę puszki w kształcie kotów) wykorzystaliśmy na zakup karmy i innych potrzebnych Pani Lilianie rzeczy.

Dlatego prosimy o darowizny na ten szczytny cel.

Co  działo się podczas naszej akcji?  Turniej biegowy dla dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Prócz tego gry i zabawy na świeżym powietrzu dla naszych najmłodszych uczestników.

Pokaz psów pracujących ze szkoły Beaty Karpety – behawiorystki na licencji Victorii Stilwell  – Kar Pe Team – Szkolimy NIE Tresujemy. Zaprezentują się: Kamila Poźniak i Avis, Ela Matkowska i Pestka, Paweł Bugała i Mantra, Asia Dąbrowska i Zefir.

Jak pomóc pupilowi po wypadku? Organizacja OTOZ Animals i jej inspektorzy pokazali jak udzielać  pierwszej pomocy pupilowi.

W budynku odbywały się cały czas warsztaty plastyczne oraz kiermasz prac uczestników zajęć MCKiE „Dom Harcerza”. Każda wrzucona do puszki złotówka została przeznaczona na pomoc dla Pani Liliany.

Na placu obok placówki zapłonęło ognisko.

Wydarzenie zorganizowali:
Rada Rodziców dyrekcja i organizatorzy wydarzenia Dom Harcerza z Sercem!