Dom Harcerza z sercem – pomagamy Panu Andrzejowi, ceramikowi i witrażyście

Pan Andrzej, który razem z Panią Małgosią tworzy od lat szczęśliwy tandem małżeńsko – artystyczny, bo sam jest ceramikiem i witrażystą – przeszedł 11 operacji i niestety nie udało się lekarzowi z Niemiec uratować jego nogi. Została amputowana. Teraz Pani Małgosia walczy o drogą protezę dla swojego męża, żeby mógł dalej tworzyć dzieła na kole garncarskim.

Przeczytajcie sami:

Czy zawalił nam się świat?

Cała nasza rodzina to artyści. Syn, mama, mąż i ja.  Dlatego nasza wrażliwość obecna jest we wszystkim. W naszych pracach – bo mój ukochany mąż jest witrażystą i ceramikiem a ja rzeźbiarką. W naszym życiu, zachowaniach, wartościach, które są nam bliskie – sztuka,  emocje i głębia przepełniają nas na wskroś.

Dlatego nasz świat zawalił się kiedy Andrzej zaczął chorować i przez 15 lat doświadczał wszystkich odmian bólu. Ale żył, pracował i nie poddawał się. Przeszedł wtedy 6 operacji udrażnia żył i tętnic a w styczniu 2018r. założono mu bajpasy, i kiedy się zatkały –  odmówiono kolejnej.

Jego tętnice są niedrożne. Przez lata leczono go zachowawczo, dopiero  we Forst, na sympozjum rzeźbiarskim, spotkałam przyjaciół, którzy znaleźli w Niemczech lekarza  i on podjął się ratowania Andrzeja. Podczas 8- godzinnej operacji chirurg „wymienił” wszystkie niedrożne tętnice: biodrowe chorej i zdrowej nogi, aorty i udową jak również tętnicę głęboką . W ciągu bardzo krótkiego czasu przeszedł w Niemczech 5 skomplikowanych  operacji. Niestety w wyniku komplikacji pooperacyjnych nogi nie udało się już uratować . Została amputowana. Andrzej załamał się.

Teraz musimy zapłacić za leczenie. Koszt jest ogromny.

Muszę kupić mojemu Andrzejowi protezę, żeby nie poddał się i żył ze świadomością, że wiele jeszcze przed nim.

Wszędzie byliśmy razem, razem pracowaliśmy, wyjeżdżaliśmy, wspieraliśmy  i razem cieszyliśmy się z życia. Dlatego i teraz musimy być razem w tym stawianiu Andrzeja na nogi.

Pomóżcie mi, żeby nasz świat nie zawalił się do końca.

Małgorzata Bukowicz – rzeźbiarka

Poniżej link do strony Fundacji Warto Jest Pomagać / https://www.wartojestpomagac.pl/

A tutaj link do strony Pana Andrzeja Bukowicza:

https://www.wartojestpomagac.pl/podopieczny/leslaw-andrzej-bukowicz?fbclid=IwAR3CQMfiBILDyNRifie5Ezi-nPz2l-yJDqer1HFCmp9JnJvCm_egRWhNFtc

Pomóżmy. Udostępniajcie. Jeśli możecie wpłaćcie choć odrobinkę – razem uzbieramy na protezę dla Pana Andrzeja.