Kolejne sukcesy wychowanków „Rezonansu”

W minioną sobotę 09 marca odbyły się dwa ogólnopolskie festiwale:
II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Gwiazd Polskiej Estrady w Chojnie oraz XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Dozwolone do lat 19” w Stargardzie.
Na oba te festiwale jednocześnie, z zupełnie odmiennym repertuarem wybrali się reprezentanci Studia Piosenki „Rezonans” z MCKiE „Dom Harcerza” w Zielonej Górze. Trud dalekich wypraw (również ze względów logistycznych) opłacił się, gdyż komisja artystyczna w Chojnie po wysłuchaniu 58 młodych wokalistów w trzech kategoriach wiekowych, doceniła walory artystyczne zielonogórskich wychowanków z „Rezonansu”. W kategorii I (11-13 lat) II miejsce zdobył Adam Skalski, a cenne wyróżnienie w tej samej kategorii uzyskał Franciszek Patryn. W kategorii II (14-16 lat) III miejsce wyśpiewała Maja Sułtanowska.

Natomiast jury festiwalu w Stargardzie, po wysłuchaniu 54 młodych wokalistów postanowiło przyznać w I kategorii (do 9 lat) wyróżnienie dla Natalii Nowackiej. W II kategorii (10-12 lat) Adam Skalski zdobył I miejsce a Franciszkowi Patrynowi przyznano Nagrodę Specjalną i wyróżnienie.
W najstarszej IV kategorii (16-19 lat)  III miejsce zdobyła Hanna Milczarek, a równie cenne wyróżnienie wywalczył Jakub Sułtanowski.
Z sukcesów podopiecznych na obu festiwalach dumni są bardzo nauczyciele „Rezonansu”  Elżbieta Sawicka i Ireneusz Sawicki.

Na zdjęciach laureaci z Chojny i ze Stargardu.
fot. Katarzyna Sułtanowska, Monika Patryn, Mikołaj Skalski.

GALERIA ZDJĘĆ