Kolejne sukcesy „Rezonansu” na XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej

W miniony weekend  18-19 maja odbył się w Legnicy XXIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ekologicznej „Ekopiosenka 2018”. Do ścisłego finału w Legnicy komisja artystyczna zakwalifikowała 51 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych i 11 zespołów z całego kraju. Zielonogórska reprezentacja prowadzona przez nauczycieli Elżbietę Sawicką i Ireneusza Sawickiego ze Studia Piosenki „Rezonans”, działającego w MCKiE „Dom Harcerza” im. Janusza Korczaka odniosła na legnickim festiwalu kolejne ważne sukcesy.
Decyzją jury I miejsce w kat. I solistów (kl. I-III SP) zdobyła pierwszoklasistka Natalia Nowacka. W kat. II solistów (kl. IV-VII) cenne wyróżnienie przyznano uczniowi IV klasy Franciszkowi Patrynowi, a w najstarszej kat. III solistów (szkoły ponadpodstawowe) III miejsce przypadło siedemnastolatkowi – Jakubowi Sułtanowskiemu. Mimo młodego wieku wszyscy wyróżnieni wychowankowie „Rezonansu” mają za sobą wiele nagród na festiwalach ogólnopolskich.
Jury przyznało również dyplomy uznania, za profesjonalne przygotowanie młodych wykonawców do festiwalu nauczycielom „Rezonansu”, jednocześnie podkreślając bardzo wysoki poziom wykonawczy młodych zielonogórskich wokalistów.