Podziękowanie od organizatorów finału Lubuskiego Konkursu BRD

Finał został zorganizowany w sobotę 11 maja w Domu Harcerza w Zielonej Górze. Dziękujemy bardzo p. dyrektor Kindze Krutulskiej za udostępnienie pomieszczeń ośrodka oraz  za przyjęcie roli koordynatora pomiędzy organizatorami, a ośrodkiem. Dziękujemy także wszystkim przedstawicielom ośrodka pracującym przy organizacji.
W finale wzięło udział 41 najlepszych uczniów z 22 szkół województwa wyselekcjonowanych w eliminacjach rejonowych. Spośród wszystkich uczestników 10 uczniów uzyskało tytuł laureata, a kolejne 23 osoby tytuł finalisty. Wysokie miejsca uzyskane w konkursie będą uwzględniane przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Trójka najlepszych uczestników (z SP Nowe Kramsko, SP Drzonków, SP Dobiegniew) otrzymała dofinansowanie w wysokości odpowiednio 1.000 zł, 900 zł, 800 zł do zakupu rowerów. Nagrody dla uczestników na pudle przekazał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze. Wszyscy uczestnicy otrzymali smartwatche  ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. Były też upominki, które przekazane zostały przez: Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Kuratorium Oświaty, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.  Dodatkowo Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze przekazał rowery Wigry gospodarzowi imprezy oraz SP w Szlichtyngowej – za najwyższy w województwie wskaźnik udziału uczniów w eliminacjach szkolnych, bowiem w tej szkole udział wzięło aż 99% uczniów. Jest to dowód, że można zrobić taką mobilizację. Dziękujemy sponsorom i współorganizatorom wcześniej nie wymienionym. A były to: Policja, Państwowa Straż Pożarna, PZM. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z finału.
Warto dodać, że znakomicie sprawdziło się połączenie trzech konkursów w jeden wspólny, gdzie dzieci nie tylko zdobywają wiedzę i umiejętności, ale uzyskują oświatowy tytuł laureata lub finalisty, co jest kolejnym elementem wpływającym na bardzo duże zainteresowanie konkursem dzieci, nauczycieli i szkół.