Podwójny sukces reprezentanta Studia Piosenki „Rezonans” na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Laureatów Festiwali Piosenki „LAUR 2022” w Sędziszowie (Live).

W sobotę 11 czerwca br. na scenie Samorządowego Centrum Kultury w Sędziszowie odbył się XVII Ogólnopolski Festiwal Laureatów Festiwali Piosenki „LAUR 2022”. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział z różnych części Polski 21 laureatów festiwali ogólnopolskich.
Wśród zakwalifikowanych finalistów znalazł się wielokrotny laureat festiwali krajowych jak i międzynarodowych z Zielonej Góry, który odniósł na tym festiwalu kolejne, ważne sukcesy. Młody wokalista to reprezentant Studia Piosenki „Rezonans”, działającego w MCKiEDom Harcerza” im. Janusza Korczaka, prowadzonego przez nauczycieli – Elżbietę Sawicką i Ireneusza Sawickiego. Komisja artystyczna oceniała uczestników festiwalu w dwóch kategoriach wiekowych (10-13 i 14-17 lat).
Jury festiwalu po przesłuchaniu wokalistów postanowiło Nagrodę Główną przyznać Adamowi Skalskiemu w kat. 14-17 lat. Ponadto Adam w tej samej kategorii wiekowej zdobył I miejsce i „Złoty Laur”.
fot. z archiwum „Rezonansu”.