Zapraszamy na nowe zajęcia w MCKiE „Dom Harcerza”

Dziecięca Pracownia Baletowa

To wyjątkowa propozycja dla najmłodszych, zakładająca pracę artystyczną z dziećmi od 4 r.ż, bazująca na tańcu klasycznym.

Podstawowymi założeniami zajęć są:

Zapoznanie dzieci z techniką tańca klasycznego.

Wprowadzanie dzieci w świat sztuki performatywnej, zaznajomienie ich z tajnikami pracy scenicznej oraz kreatywny rozwój.

Program edukacyjny obejmuje rozwijanie umiejętności z zakresu różnych technik tanecznych, rytmiki oraz wyrazu scenicznego.

Podczas zajęć dzieci rozwijają świadomość ciała, wyobraźnię przestrzenną, plastykę oraz ekspresję w ruchu.

Zajęcia pobudzają ciekawość dzieci do odkrywania własnych możliwości motorycznych i zachęcają do pierwszych artystycznych poszukiwań.
Taniec klasyczny kształtuje wrażliwość, zwiększa koordynację ruchową, doskonaląc przy tym równowagę, wpływa wzmacniająco na całe ciało.
Zajęcia dla dzieci prowadzone są w przyjaznej atmosferze, w formie zabawy i dopasowane są do wieku i predyspozycji uczestników.

Pracownia Tańca Towarzyskiego 
Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 12+.
Na zajęciach będziemy uczyć się podstawowych rytmów oraz kroków do tańców standardowych oraz latynoamerykańskich. Nauczymy się jak pracować w parze oraz indywidualnie.
Zapraszamy do zapisów:
poniedziałek od 15:15 do 17:30
wtorek 17:30 do 19:45
Sala 39
Nauczycielka prowadząca-Alicja Skorupka.

Pracownia Fotograficzna
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Pracowni Fotografii w 9 września 2023 r. (sobota) od godziny 9.30 do 13.30. Będzie można porozmawiać z prowadzącą Dorotą Bulińską, zapisać się na zajęcia fotograficzne, a o każdej pełnej godzinie będziemy wykonywać obrazy z bezpośredniego naświetlenia materiałów światłoczułych.