Zapraszamy na nowe zajęcia – makrama i koronkarstwo

Znana od stuleci, modna w latach 70. XX wieku, znów osiąga szczyty popularności. Makrama. Tajemniczo brzmiąca nazwa to nic innego jak umiejętność wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka w sposób estetyczny i atrakcyjny dla oka.

Zapraszamy na zajęcia do nowo powstałej pracowni makramy i koronkarstwa. W pracowni tej będziemy wykonywać prace użytkowe takie jak kwietniki, paski czy torby na zakupy (metodą makramy) oraz prace zdobnicze tj. bożenarodzeniowe bombki choinkowe (metoda koronki frywolitkowej). Poznamy wszystkie etapy pracy od pomysłu do realizacji.

Pracownia makramy i koronkarstwa skierowana jest do młodzieży w wieku 14-19 lat. Wykonując makramę czy koronki młodzież będzie mogła doskonalić zdolności manualne, dokładność, cierpliwość, precyzję wykonania, poczucie estetyki oraz twórczość, kreatywność, swoją oryginalność i markę. Być może staniesz się również inspiracją dla innych. Oprócz techniki wiązania sznurków makrama czy koronkarstwo dla wielu jest to przede wszystkim ciekawy, twórczy  i aktywny sposób spędzania wolnego czasu.

Uczestnicząc w zajęciach z makramy i koronkarstwa zadbasz o swoje upodobania i gust.

Serdecznie zapraszam. Zajęcia będą odbywać się w poniedziałek w godzinach 14.30-16.00.