Z A P R A S Z A M Y PREMIERY 2019 Pracownia Teatru Tańca

21 listopada o godzinie 18.00 w Lubuskim Teatrze zaprezentuje się Pracownia Teatru Tańca działająca w strukturach Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji w Zielonej Górze pod kierunkiem artystycznym Marka Zadłużnego – choreografa, dyplomowanego artysty tancerza, pedagoga i teoretyka tańca.

W ramach prezentacji premierowych publiczności zaprezentowane zostaną dwa spektakle:

„National Anthem” – w wykonaniu Pracowni Teatru Tańca_adepts w choreografii Marka Zadłużnego i Radosława Bajona

oraz

„Happiness|Happiless” – w wykonaniu zespołu repertuarowego Pracowni Teatru Tańca działającego pod kierunkiem artystycznym Marka Zadłużnego

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny !!!
Jednocześnie informujemy, że przed spektaklami, we foyer Lubuskiego Teatru, będzie można nabyć cegiełki, z których darowizna zostanie w całości przeznaczona na rozwój Pracowni Teatru Tańca.

Estetyka Pracowni Teatru Tańca zderza w sobie nurty minimalizmu i ruchu organicznego charakterystyczne dla teatru fizycznego oraz wybranych technik tańca współczesnego. Jednocześnie bazuje na fundamencie improwizacji strukturalnej, co stanowi o autorskim, dynamicznym i mocnym stylu choreografii kreowanych przez zespół. Spektakle są zawsze wynikiem twórczej, kolektywnej współpracy i łączą różne języki komunikacji przez sztukę. Zespół repertuarowy liczy obecnie osiem osób związanych profesjonalnie ze sztuką teatru tańca i już od dziewięciu lat prezentuje swoje spektakle na wielu prestiżowych festiwalach artystycznych w Polsce i za granicą.

W podsumowaniu sezonu artystycznego w 2016 roku Pracownia Teatru Tańca została uznana przez Dziennik Teatralny za jeden z najlepiej zapowiadających się niezależnych zespołów teatralnych.

Pracownia Teatru Tańca jako jedyny zespół artystyczny z województwa lubuskiego został wytypowany do powstającej Polskiej Kroniki Tańca, która jest inicjatywą Instytutu Muzyki i Tańca.

Główny Organizator:
Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” im. J. Korczaka w Zielonej Górze

Partnerzy:
Ośrodek Praktyk Choreograficznych
Lubuski Teatr
Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej w Zielonej Górze

Patroni Medialni:
Dziennik Teatralny
Portal taniecpolska[pl] – cały polski taniec
Czasopismo TANIEC