Sukcesy kolejnego dwunastolatka – reprezentanta „Rezonansu” na dwuetapowym ogólnopolskim festiwalu w Poznaniu i Krakowie

IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” to kolejna edycja dwuetapowego konkursu wokalnego z finałem w Krakowie. Pomysłodawcami i organizatorami festiwalu są Stowarzyszenie PASSIONART i Fundacja Armii Krajowej im. Franciszka Miszczaka w Londynie, a współorganizatorem Instytut Pamięci Narodowej. Przesłuchania regionalne w tym roku odbyły się w 13 miastach w Polsce i poza granicami w Wilnie (Litwa) i Grodnie (Białoruś).
Franciszek Patryn – wychowanek Studia Piosenki „Rezonans” z Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w pierwszym półfinałowym etapie, który odbył się 9 listopada br. w Poznaniu, zdobył I miejsce w kat. Dzieci 10-13 lat.
W finałowym etapie festiwalu, który odbył się 15-17 listopada br. w Krakowie Franek zdobył w swojej kategorii wiekowej cenne wyróżnienie. Koncert Galowy odbył się w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Młody dwunastoletni artysta od 5 lat uczy się śpiewu estradowego pod kierunkiem nauczycieli Elżbiety i Ireneusza Sawickich.
fot. Monika Patryn i fot. z archiwum organizatorów festiwalu.