Physical ArtHouse z „Domu Harcerza” finalistą ogólnopolskiego Konkursu The Best Off – na najlepszy spektakl teatru niezależnego

Z przyjemnością informujemy, że spektakl pt. „Ukochany kraj, umiłowany kraj” w wykonaniu zespołu Physical ArtHouse z Pracowni Teatru Tańca działającej w „Domu Harcerza” pod opieką artystyczną Marka Zadłużnego dostał się do ścisłego finału Konkursu The Best Off na najlepszy spektakl teatru niezależnego (http://off-konkurs.pl/). Cztery otwarte dla publiczności prezentacje konkursowe odbędą się w auli „Domu Harcerza” w maju. O ustalonych z organizatorami terminach będziemy jeszcze informować.

Physical Arthouse od 2010 roku funkcjonuje i rozwija się w MCKiE „Dom Harcerza” Zielonej Górze pod kierunkiem Marka Zadłużnego – choreografa, dyplomowanego artysty tancerza, pedagoga, teoretyka tańca. Estetyka Physical ArtHouse zderza w sobie nurty minimalizmu i ruchu organicznego charakterystyczne dla teatru fizycznego oraz wybranych technik tańca współczesnego. Jednocześnie bazuje na fundamencie improwizacji strukturalnej, co stanowi o autorskim, dynamicznym i mocnym stylu choreografii kreowanych przez zespół. Spektakle są zawsze wynikiem twórczej, kolektywnej współpracy i łączą różne języki komunikacji przez sztukę.

O SPEKTAKLU

„Ukochany kraj, umiłowany kraj”

Choreografia: Marek Zadłużny w ścisłej współpracy z zespołem

Asystent choreografa: Gabriel Zaborniak

Koncepcja kostiumów: Radosław Bajon

tańczą: Marta Pelińska, Kalina Grupa, Natalia Hass, Marek Zadłużny, Radosław Bajon, Gabriel Zaborniak

czas: 40 min

Zło może urosnąć.

I dziś wciąż w każdym z nas kryje się atawistyczna skłonność do niszczenia, zabijania.

Bo nienawiść dużo łatwiej wzbudzić, niż skłonić do miłości.

Nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia.

Pozwalamy, żeby na ulicach miast demokratycznych krajów, w imię swobód demokratycznych, odbywały się parady nienawiści i nietolerancji. To zły znak. I to nie jest demokracja, bo demokracja nie polega na przyzwoleniu na zło, nawet najmniejsze, bo ono może nie wiadomo kiedy urosnąć. Musimy uczyć w szkołach, w przedszkolach, na uniwersytetach, że zło jest złem, że nienawiść jest złem i że miłość jest obowiązkiem.

Musimy walczyć ze złem tak, żeby ten, który czyni zło, zrozumiał, że nie będzie dla niego litości.

Marek Edelman, czerwiec 2005 roku