Ogólnopolski Turniej Teatrów Jednego Aktora „Sam na Scenie”

1-3 czerwca 2018 roku w Słupsku odbywał się Turniej Teatrów Jednego Aktora „Sam na Scenie” 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Podczas dwóch dni na scenach Teatru Nowego oraz Teatru Rondo prezentowali się najlepsi młodzi monodramiści z całej Polski. Województwo lubuskie reprezentowała Julia Perzyńska z MCKiE „Dom Harcerza”. Pokazała spektakl „Ojczyzna moja jest prosiaczkiem” w reżyserii Alicji Niewiadomskiej i otrzymała II Nagrodę. Sztuka rumuńskiej dramatużystki Aliny Negeli „Amalia bierze głęboki oddech” traktuje o niełatwych dla Rumunów rozliczeniach z przeszłością, partią komunistyczną i Ceausescu. Julka od szkoły podstawowej gra w teatrze „Chlebojady”, który teraz już skupia samych licealistów, jest też lauratką konkursów recytatorskich zarówno na etapie miejskim, jak i wojewódzkim, kolejnym krokiem jest monodram. Sam na scenie to duże wyzwanie dla każdego aktora, nie tylko młodego, niezawodna pamięć, wrażliwość, a nade wszystko prawda, która pociągnie za sobą widza w historię, którą chcę przekazać i to się udało Julce. Gratulujemy Julciu i dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam w tej drodze.