„LATAWCE I MARZENIA”

X WOJEWÓDZKIE ZAWODY LATAWCOWE „O BERŁO KRÓLA MACIUSIA”

Dokumenty do pobrania:

Regulamin zawodów

Karta zgłoszenia uczestnika

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

"LATAWCE I MARZENIA"

X WOJEWÓDZKIE ZAWODY LATAWCOWE "O BERŁO KRÓLA MACIUSIA"

Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” im. Janusza Korczaka w Zielonej Górze serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w X Wojewódzkich Zawodach Latawcowych „O Berło Króla Maciusia”, które odbędą się 21 kwietnia 2023 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” im. Janusza Korczaka w Zielonej Górze ul. Wyszyńskiego 19 A, w godzinach od  10.00 do 13.00.

„Latawce i Marzenia” to impreza, na którą zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy z latawcami, w duchu idei Janusza Korczaka. Tegoroczna impreza połączona jest z upamiętnieniem 800-lecia lokacji i 700-lecia nadania praw miejskich Zielonej Górze.

Na imprezę zapraszamy w szczególności dzieci i młodzież ze szkół i placówek im. Janusza Korczaka z województwa lubuskiego oraz dzieci z zielonogórskich podstawówek.

Uczestnicy zawodów wypuszczać będą własnoręcznie wykonane latawce, rywalizując o Złote, Srebrne i Brązowe Berło Króla Maciusia (w kategoriach latawców płaskich i skrzynkowych).

Dodatkowo może zostać przyznana nagroda specjalna (drużynowa) poświęcona pamięci harcmistrza Jerzego Zgodzińskiego – założyciela Szczepu Harcerskiego „Korczakowcy”.

Zawodom towarzyszyć będzie wystawa modeli wykonanych w pracowniach modelarskich MCKiE „Dom Harcerza” oraz wystawa pomników Janusza Korczaka (ekspozycja stała).

Organizatorzy zapewniają poczęstunek dla każdego uczestnika zawodów.

Organizatorem wydarzenia jest MCKiE „Dom Harcerza” im. Janusza Korczaka w Zielonej Górze, we współpracy z Kołem Przyjaciół Korczakowa im. Jerzego Zgodzińskiego.