Kolejne sukcesy wychowanków „Rezonansu”

W minioną sobotę 26 maja w Chojnie odbył się I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Gwiazd Polskiej Estrady „Zacznij od Bacha”. Po raz pierwszy do Chojny wybrała się reprezentacja Studia Piosenki „Rezonans” z MCKiE „Dom Harcerza” w Zielonej Górze. Trud dalekiej wyprawy opłacił się, gdyż komisja artystyczna po wysłuchaniu 68 młodych wokalistów w trzech kategoriach wiekowych, doceniła walory artystyczne zielonogórskich wychowanków z „Rezonansu”.
W kategorii I (10-12 lat) II miejsce i specjalną nagrodę za wykonanie piosenki z rep. Alicji Majewskiej zdobył Adam Skalski, a wyróżnienie w tej samej kategorii – Franciszek Patryn. W kategorii II (13-15 lat) cenne wyróżnienie wyśpiewała Maja Sułtanowska.
24 kwietnia br. na XVII Ogólnopolskim Konkursie „Młode Talenty Muzyczne” w Warszawie  Adam Skalski zdobył wyróżnienie w kat. (kl. IV-VI) oraz specjalną nagrodę za wykonanie piosenki patriotycznej. Adam wywalczył również cenne wyróżnienie w takiej samej kategorii wiekowej na VII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Kielcach, który odbył się 28-29 kwietnia br.
Z sukcesów podopiecznych dumni są bardzo nauczyciele „Rezonansu” Elżbieta Sawicka i Ireneusz Sawicki.