Kolejne sukcesy wychowanków „Rezonansu” na III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Gwiazd Polskiej Estrady w Chojnie (live) i III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rozrywkowej „FIRAleja Gwiazd” w Warszawie (live).

W minioną sobotę 22 maja odbył się III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Gwiazd Polskiej Estrady w Chojnie.
Na festiwal w Chojnie wybrali się reprezentanci Studia Piosenki „Rezonans” z MCKiE „Dom Harcerza” w Zielonej Górze. Trud wyprawy opłacił się, gdyż komisja artystyczna w Chojnie po wysłuchaniu zakwalifikowanych do finału 64 młodych wokalistów w trzech kategoriach wiekowych, doceniła walory artystyczne zielonogórskich wychowanków z „Rezonansu”.

W kategorii II (14-16 lat) wyróżnienie specjalne zdobył niespełna czternastoletni (skończy w lipcu) Adam Skalski. W kategorii III (17-21 lat) II miejsce wyśpiewała Maja Sułtanowska (osiemnastolatka od tygodnia).
Ponadto Maja i Adam otrzymali dodatkowe nagrody w postaci zaproszenia do udziału w koncertach podczas Chojeńskiego Lata Kulturalnego.

Warto jeszcze wspomnieć o sukcesie z poprzedniego weekendu tj. 14-16 maja br. na III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rozrywkowej „FIRAleja Gwiazd” w Warszawie (live). Wśród ponad 200 zakwalifikowanych do finału tego festiwalu znalazła się dwójka wychowanków „Rezonansu” spośród 677 zgłoszeń. Trudy dalekiej wyprawy zostały wynagrodzone przez jurorów, którzy przyznali Mai Sułtanowskiej (wówczas siedemnastolatce) wyróżnienie w kat. III (15-17 lat) i równie cenne wyróżnienie bratu Mai (absolwentowi „Rezonansu”) – Jakubowi Sułtanowskiemu w kat. IV (18+ lat).
Z sukcesów wychowanków na festiwalach dumni są bardzo nauczyciele „Rezonansu” Elżbieta Sawicka i Ireneusz Sawicki.

Na zdjęciach laureaci z Chojny i Warszawy.


fot. z archiwum „Rezonansu”.