Wydarzenia Dom Harcerza Zielona Góra

• To event minęło.

Warsztaty Polsko-Niemieckie

Czerwiec 6-08:00 - 17:00

W dniach 21, 22,23 czerwca w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji Dom Harcerza w  Zielonej Górze organizowaliśmy warsztaty polsko- niemieckie. Po raz kolejny gościliśmy młodzież z zaprzyjaźnionego miasta Zittau, która pod okiem moderatorów pracowała wraz z młodzieżą z naszej placówki. Tematem przewodnim warsztatów było wykonanie lalek teatralnych, które stały się inspiracją do wspólnej pracy nad spektaklem. Młodzież pracowała w trzech pracowniach: plastycznej, krawieckiej i
teatralnej. Celem projektu była integracja młodzieży polskiej i niemieckiej we wspólnych działaniach, komunikowaniu się, otwieranie na nowe doświadczenia, jak również nabywanie nowych umiejętności. Młodzież poznała techniki wykonania lalek teatralnych, rzeźby w styrodurze, oklejanie form przestrzennych masą papierową, tworzenie małych form za pomocą masy plastycznej, proste projektowanie stroju, szycie na maszynie, animacja lalek i wspólne tworzenie spektaklu. Dodatkowymi atrakcjami było wspólne spotkanie i gra w kręgielni, odwiedzenie Centrum Nauki Keplera i projekcja filmu, obejrzenie wystawy prac plastycznych w Instytucie Sztuk Wizualnych w Zielonej Górze, jak również spacer po Zielonej Górze.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020

Data:
Czerwiec 6