Wydarzenia Dom Harcerza Zielona Góra

Ogólnopolski Festiwal Tańca MOVE

24 września - 25 września

mone festival

Stowarzyszenie Ośrodek Praktyk Choreograficznych oraz Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze zapraszają na Ogólnopolski Festiwal Tańca MOVE Zielona Góra, który odbędzie się w terminie 24-25 września.
Myśl przewodnia na ten rok to „generations | pokolenia”.
Hasło jest dla nas otwarciem inspiracyjnym do spotkania artystów, krytyków i kuratorów będących świadkami różnych etapów rozwoju polskiego tańca współczesnego. Pragniemy, aby na scenie zaprezentowali się zarówno twórcy z wieloletnim doświadczeniem, scenicznym jak i pedagogicznym oraz przedstawiciele młodego pokolenia realizujący autorskie inicjatywy artystyczne.
Podczas dwóch dni festiwalowych, 24-25 września o godzinie 18.00, na kameralnej scenie w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” zaprezentują się uznani artyści tańca z całej Polski:
Eliza Hołubowska (Gryfino)
Iwona Wojnicka (Warszawa)
Paweł Matyasik (Zielona Góra)
Agnieszka Chmielnik (Słupsk)
Grupa Teatru Tańca (Toruń)
Przestrzeń Ruchu (Tarnowskie Góry)
Teatr Tańca Enza (Słupsk)
Gliwicki Teatr Tańca (Gliwice)
Teatr Ruchu (Świebodzin)
Teatr Tańca Ego Vu (Gryfino)
Physical ArtHouse (Zielona Góra)
W formule galeryjnej zaprezentujemy filmy taneczne autorstwa Alicji Miszczor, Anny Bajjou, TO-EN Butoh Company, Trio z Rio Universe oraz Radosława Bajona.
Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą:
Anna Królica – kuratorka, krytyczka, badaczka i autorka licznych publikacji o tańcu;
Marta Seredyńska – badaczka tańca, recenzentka związana m.in. z czasopismem „Taniec”, autorka publikacji naukowych o tańcu i bloga „tańczę słowem” https://martaseredynska.wordpress.com/;
Adam Kamiński – kurator, animator kultury, dyrektor Mandala Performance Festival we Wrocławiu.
W ramach działań festiwalowych odbędą się także spotkania z publicznością oraz debata środowiska tanecznego, które moderować będzie Marta Seredyńska. Warsztaty poprowadzi Iwona Wojnicka.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązują wejściówki lub rezerwacja miejsc u organizatorów w związku z obostrzeniami sanitarnymi.

Start:
Koniec: