Siedzimy, nie jeździmy!!! – na razie …

Pracownia Wychowania Komunikacyjnego proponuje: przygotowanie roweru do sezonu.

 

Siedzimy, nie jeździmy!!! – na razie …

 

Wiosna już do nas przyszła, wirus jeszcze nie odszedł (ale odejdzie na pewno), wiec nadal siedzimy w domu. Aby się nie nudzić Pracownia Wychowania Komunikacyjnego proponuje zajęcie związane z przygotowaniem roweru do jazdy.
Na początek rower czyścimy, sprawdzamy opony, hamulce, łańcuch, oświetlenie, dokręcamy poluzowane śruby, mierzymy ciśnienie w kołach, sprawdzamy ogólny stan roweru.  Jeżeli są jakieś braki, uzupełniamy. Jeżeli zachodzi potrzeba regulacji hamulców, na początku próbujemy samodzielnie je wyregulować, jeżeli nie dajemy rady  posiłkujemy  się pomocą taty.  W  ekstremalnej sytuacji gdy potrzebna jest np. wymiana klocków hamulcowych czekamy na moment gdy będzie można wychodzić na dwór i ewentualnie skorzystać z pomocy serwisu rowerowego.

Pamiętajcie – sprawny rower  to nasze bezpieczeństwo!!!

Przypominamy, że obowiązkowe wyposażenie roweru to:

  • Jeden sprawnie działający hamulec – zalecamy dwa hamulce sprawne.
  • Po zmroku, w tunelach i warunkach słabej widoczności, rower musi posiadać oświetlenie białe z przodu i czerwone z tyłu. Oświetlenie rowerowe nie może być zamontowane wyżej niż 150 cm nad poziomem jezdni.
  • Z tyłu roweru musi znajdować się na stałe zamocowany odblask koloru czerwonego w kształcie innym niż trójkąt.
  • Rower musi być wyposażony w sygnał dźwiękowy, np. dzwonek.

Przygotowanie roweru do sezonu to nie jest zajęcie na godzinę, dwie. Trzeba poświęcić na to znacznie więcej czasu. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas czynności zainteresują was i powiększą waszą widzę na temat mechaniki. A kiedy przyjdzie czas na jazdę rowerem to wyruszycie w drogę pełnosprawnym pojazdem.

 

Rozmiar czcionki
Kontrast