Rozstrzygnięcie „Konkursu Noworocznego na zimowe rękodzieło”. Wystawa pokonkursowa.

Ogłoszony z początkiem roku kalendarzowego przez nauczycielki Pracowni Sztuki Dekoracyjnej Panią Agnieszkę Filar oraz Panią Olgę Lemińską "Konkurs Noworoczny na zimowe rękodzieło" zakończył się pięknym wydarzeniem. 3 lutego 2024r. w naszej placówce otwarta została wystawa pokonkursowa. Laureatom konkursu wręczono nagrody pamiątkowe - przyznano 3 nagrody specjalne dla Gabrieli Kucz, Elwiry Kapuścińskiej i Łucji Szrama z rodzicami Agnieszką i Zbyszkiem oraz jedną zbiorową dla grupy "Świetliki" z Miejskiego Przedszkola nr 21.

Konkurs zachęcał społeczność, sympatyków naszej placówki do podzielenia się pasją tworzenia i przesłania jednego zdjęcia rękodzieła w zimowym klimacie. W odpowiedzi wpłynęło bardzo wiele ciekawych i oryginalnych prac. Wszystkie były niepowtarzalne i potwierdzały, jakie nieograniczone możliwości daje rękodzieło, jak istotnie wypełnia ono laureatom czas wolny, przynosi im radość, odprężenie, a także pobudza kreatywność dając szansę ciągłego rozwoju bez względu na wiek. Autorami prac były dzieci, młodzież i dorośli - uczestnicy naszych zajęć, ich rodzice, nauczyciele pracowni "Domu Harcerza",  Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor placówki oraz współpracujące z naszą placówką Miejskie Przedszkola. Najmłodsza autorka pracy miała 4 lata, najstarszy autor pracy 70 +.

Konkurs i prezentacja prac okazały się dobrą okazją do wymiany twórczych doświadczeń oraz inspiracją do działania. Na pewno zainspirowało nas to do powtórzenia w przyszłości konkursu i kolejnego spotkania w przesympatycznym gronie laureatów oraz ich bliskich. Potencjał nadesłanych prac pozwolił stworzyć kolekcję pocztówek, którą przedstawiamy razem z poniższą fotorelacją. Zapraszamy do obejrzenia.

Serdecznie dziękujemy za udział w wydarzeniu.

Gratulujemy oraz życzymy owocnej i pięknej twórczości.

Pracownia Sztuki Dekoracyjnej

Olga Lemińska i Agnieszka Filar