„Papierowe sukienki” – zadanie z Pracowni Sztuki Dekoracyjnej

Zachęcam wszystkich do wykonania sukienek z papieru.…chłopcy… wiem, że to nie wasza bajka, ale kto wie, może poczujecie się jak prawdziwi projektanci mody – wszak na świecie jest ich wielu i często to oni wyznaczają modowe trendy.

Do wersji podstawowej przygotujcie:

1 kartkę papieru ksero A4, klej, nożyczki i ołówek oraz brudnopis do szkiców

Z jednej kartki A4 (zgiętej na pół ) powstaną dwie sukienki z kokardkami. Zacznijcie od szkiców góry sukienki – gorsetu. Aby uzyskać symetryczny kształt gorsetu możecie zrobić szablon – tak jak to robicie przy rysowaniu serca: karteczkę zginamy na pół i  rysujemy połowę serca

Gorset  przypomina takie serce z ramiączkami i  uciętym końcem – w tym miejscu będzie pas sukienki. Dół sukienki składa się z trzech takich samych elementów w kształcie „nadmuchanego” trójkąta. Najładniejsze szkice przerysujcie na kartkę, wytnijcie i sklejcie nanosząc klej punktowo – na zdjęciach zobaczycie dokładnie gdzie i jak skleić elementy. Zwróćcie uwagę, że trójkąty naklejane są od wewnątrz gorsetu.

Sukienki możecie nawlec na sznureczek i powiesić w pokoju lub wykorzystać je do innych dekoracji.

W wersji  wzbogaconej możecie zastosować inne formaty i kolory papieru, tak powstaną naprawdę duże dekoracje lub zupełnie małe, którymi możecie dekorować np. kartki/ zaproszenia. Dół sukienki  może mieć wiele warstw nie tylko z papieru, ale z chusteczek, bibuły, serwetek, gazet, wycinanki. Całość możecie dowolnie ozdabiać, rysować wzory, doklejać guziczki, kokardki, wstążeczki, itp.

Na zdjęciach zobaczycie również propozycję gorsetu z rolki po papierze.

Życzę Wam twórczego zapału i przyjemnej pracy.

Pozdrawiam serdecznie

Olga Lemińska