Kolejne sukcesy wychowanka Studia Piosenki „Rezonans” na Ogólnopolskich Festiwalach Piosenki.

03 października br. odbył się w siedzibie RCAK w Zielonej Górze pierwszy etap przesłuchań wojewódzkich do I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Spośród 18 wokalistów komisja oceniająca do ścisłego finału z I miejscem w kat. 9-14 lat zakwalifikowała Franciszka Patryna – wychowanka Studia Piosenki „Rezonans” z MCKiE „Dom Harcerza” w Zielonej Górze. Franek w siedzibie legendarnego zespołu „Mazowsze” w Otrębusach pod Warszawą będzie rywalizował ze zwycięzcami z pozostałych województw. Laureaci konkursu wystąpią podczas koncertu galowego wraz z chórem, orkiestrą i baletem Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze im. T. Sygietyńskiego.

11-13 października br. odbył się I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Eleni „Po słonecznej stronie życia” w Bielawie. Na scenie kinoteatru wystąpiło 79 młodych adeptów sztuki wokalnej z 58 miast z całej Polski – od Suwałk i Szczecina, przez Poznań i Warszawę, aż po Wrocław, Kielce, Kraków, Nowy Sącz i Zakopane. Komisja artystyczna pod przewodnictwem Eleni przyznała młodemu zielonogórzaninowi Franciszkowi Patrynowi cenne wyróżnienie w kat. B (12-13 lat).

W tak zwanym międzyczasie, bo 12 października br. Franek wziął udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej „ŚREMSKA NUTA”, który odbył się w kinoteatrze „Słonko” w Śremie. Do udziału w tym wydarzeniu zgłosiło się około 100 solistów z całej Polski. Zakwalifikowano 64 osoby w trzech kategoriach. Trud wyprawy znów się opłacał, ponieważ Franek decyzją jury pod przewodnictwem wokalisty i wieloletniego członka zespołu „Just 5” – Bartosza Wrony zdobył I miejsce w kat. II (11-14 lat).

Utalentowany dwunastolatek uczy się 5 rok śpiewu estradowego pod opieką nauczycieli Elżbiety i Ireneusza Sawickich i mimo młodego wieku ma za sobą wiele nagród na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Na zdjęciach laureat z „Rezonansu”.

Fot. Monika i Tomasz Patryn.