Urszula Suder

Urszula Suder

Pracownia Plastyczna

Nauczyciel mianowany, plastyk, absolwentka Liceum Plastycznego w Gorzowie Wlkp, Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz studiów podyplomowych w zakresie socjoterapii.  Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w firmie reklamowej, w firmie komputerowej, w specjalistycznych placówkach wsparcia dziennego, jako kierownik i jako wychowawca wspomagający i specjalista plastyk, a także wolontarystycznie w Bibliotece Sztuki i jako koordynator zadań publicznych w stowarzyszeniu Inicjatywa Sceniczna Fruuu.

Dokonania własne

Ula Suder specjalizuje się w artystycznym wykonywaniu mydeł i kosmetyków naturalnych. Dzięki chętnemu angażowaniu się w różne działania artystyczne mydła Uli znajdują się między innymi w Muzeum Sztuki w Łodzi. Ula jest pomysłodawcą i koordynatorem zorganizowania czterech edycji otwartych warsztatów mydlarskich i plastycznych realizowanych we współpracy z Inicjatywą Sceniczną FRUUU.

Prywatne zainteresowania Uli obejmują działkową uprawę ziół i kwiatów, które wykorzystywane są jako surowiec do kosmetyków. W latach 2015-2018 Ula była członkinią Chóru Żeńskiego Polirytmia, z którym zdobyła liczne narody i wyróżnienia na ogólnopolskich festiwalach.