Olga Lemińska

Olga Lemińska

Pracownia Sztuki Dekoracyjnej

 

Plastyk. Absolwentka Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej UZ. Dyplom z malarstwa obroniła 2009 r. w pracowni prof. Jana Gawrona. Od zawsze zafascynowana pracą artystyczną. Doświadczenia zawodowe wiąże z twórczą pasją.

Zajmowała się projektowaniem graficznym, reklamą, dokumentacją rysunkową i malarską zabytków archeologicznych oraz aranżacją wnętrz. Od kilku lat zajmuje się renowacją liternictwa i odręcznym pismem na rejestrowych szyldach instrumentów organowych.

W MCKiE” Dom Harcerza” prowadzi zajęcia plastyczne w Pracowni Sztuki Dekoracyjnej. Najbardziej wymagająca jest dla siebie, dzieci są dla niej źródłem inspiracji , najważniejszą motywacją i wyzwaniem. Za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, co roku otrzymuje Nagrodę Dyrektora MCKiE „ Dom Harcerza”, a w 2018 otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta ZG.

Profil pracowni ukierunkował jej działalność zdobniczą. Tworzy przedmioty, pamiątki, ozdoby i dekoracje. W przyszłości chciałaby więcej uwagi poświęcić malarstwu i opanować sztukę pisania ikon.

Nie lubi bezczynności i przeciwstawia się rutynie. Unika malkontentów i znieczulicy. Lubi dobrych, pogodnych ludzi, zwierzęta, muzykę i kulturą łemkowską.