Elżbieta Sawicka

Elżbieta Sawicka

Studio Piosenki Rezonans

 

Nauczyciel, muzyk, animator, instruktor muzyczny oraz twórca tekstów do piosenek. Po ukończeniu studiów muzycznych związana do dzisiaj  z "Domem Harcerza" (nauczyciel, animator) oraz PSM I i II st. w Zielonej Górze (nauczyciel w klasie fletu poprzecznego). W środowisku zielonogórskim animatorka kultury muzycznej i prekursorka działalności estradowej młodych adeptów sztuki wokalnej. Od wielu lat oddana pracy z dziećmi i młodzieżą szczególnie uzdolnioną artystycznie. Pomysłodawczyni i założycielka Studia Piosenki "Rezonans".

Specjalista z zakresu emisji głosu i interpretacji piosenki. Od lat współpracująca  z uznanymi autorytetami wokalistyki estradowej (m.in. Grażyna Łobaszewska, Joanna Zagdańska, Danuta Błażejczyk). W dorobku artystycznym swoich uczniów może się poszczycić wieloma nagrodami o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Niektórzy jej wychowankowie (m.in. Amila Zazu, Anna Ozner, Marta Konaszewska, Rafał Żurawiński, Łukasz Wicher), już jako dojrzali wokaliści czynnie działają na muzycznych scenach, biorąc udział w różnych estradowych projektach, współpracując z profesjonalnymi muzykami i wokalistami.