GRAND PRIX i grad nagród dla reprezentantów Studia Piosenki „Rezonans” na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach wokalnych

27-28 maja br. na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury odbył się Jubileuszowy 20. Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Dozwolone do lat 19”. Do ścisłego finału w Stargardzie komisja artystyczna zakwalifikowała 96 wykonawców w czterech kategoriach wiekowych z całego kraju.
W jury od lat zasiadają osobowości związane z polską muzyką estradową. W tegorocznej edycji festiwalu byli to: Mieczysław Szcześniak (przewodniczący), Maya Koterba i Ewa Krysian.
W drugim dniu festiwalu odbyły się również warsztaty wokalne z jurorami. Warsztaty poprowadzili Maya Koterba (znakomita wokalistka jazzowa, która na co dzień jest pedagogiem na Akademii Sztuki w Szczecinie) oraz Mieczysław Szcześniak (wokalista, kompozytor i autor tekstów, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach).
Wśród zakwalifikowanych do finału stargardzkiego festiwalu znalazło się aż 13 wychowanków ze Studia Piosenki „Rezonans”, działającego w MCKiE „Dom Harcerza” im. Janusza Korczaka. Zielonogórska reprezentacja prowadzona przez nauczycieli Elżbietę Sawicką i Ireneusza Sawickiego odniosła na stargardzkim festiwalu ogromne sukcesy.
Decyzją jury festiwalu w kat. I Soliści (do 9 lat) III miejsce zdobyła Marysia Skowyra a cenne wyróżnienie przypadło Kai Muszalskiej.
W kat. II Soliści (10-12 lat) II miejsce otrzymał Leon Szczygieł a wyróżnienia wyśpiewali Alicja Hawrot i Adam Haremza.
Jurorzy docenili również Adama Skalskiego i Franciszka Patryna, przyznając im cenne wyróżnienia w III kat. Soliści (13-15 lat).
W najstarszej kat. IV Soliści (16-19 lat) II miejsce jury przyznało Mai Sułtanowskiej, natomiast III miejsce – Ewie Milczarek.
Główną nagrodę GRAND PRIX Festiwalu jury przyznało duetowi – Mai Sułtanowskiej i Hannie Milczarek, co wzbudziło ogromną radość wśród całej reprezentacji „Rezonansu”, ich rodziców i nauczycieli.
I tym razem jurorzy podkreślali bardzo wysoki i wyrównany poziom wykonawczy młodych wokalistów.

To nie wszystkie ostatnio odniesione sukcesy wychowanków „Rezonansu” na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Oto ich pełna lista:

15 stycznia br. na II Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Dzisiaj w Betlejem” w Szczecinie (on-line) Maja Sułtanowska zdobyła II miejsce w kat. 18-21 lat.

24 stycznia br. na IX Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek „GLORIA” w Kielcach (on-line) trio w składzie: Maja Sułtanowska, Hanna Milczarek i Ewa Milczarek wyśpiewały wyróżnienie w kat. VII (14-23 lata).

24 lutego br. na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej „Dzieciośpiewy” w Legnicy (on-line) Barbara Jankowska zdobyła wyróżnienie w kat. I (ur. 2014-2013), natomiast w kat. II (ur. 2012-2011) III miejsce wywalczył Adam Haremza a wyróżnienie Leon Szczygieł.

10 kwietnia br. na II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Rozrywkowej 2022 Online „YOUR Song” w Warszawie w kat. Soliści 8-10 lat Roma Morawska i w kat. Soliści 11-13 lat Gabriela Dudkiewicz zdobyły wyróżnienia.
W kat. Soliści 17-19 lat Super Wyróżnienie wywalczyła Maja Sułtanowska.

21 maja br. na IV Ogólnopolskim Festiwalu Gwiazd Polskiej Estrady w Chojnie (Live) Leon Szczygieł w kat. I (11-13 lat) i Maja Sułtanowska w kat. III (17-21 lat) zdobyli cenne wyróżnienia.
Dlatego też tak wyjątkowo liczne laury swoich wychowanków cenią sobie bardzo nauczyciele „Rezonansu”.
fot.: Monika Patryn, Daniel Leżuch, Magdalena Skowyra, Katarzyna Szczygieł, Mikołaj Skalski www.BUDZOWSKI.art e-stargard.pl