Franek z „Rezonansu” laureatem ogólnopolskiego festiwalu w Malborku

Ponad dwustu uczestników wzięło udział 21-24 listopada br. w IV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki o „Patriotyczną Nutę” w Malborku.
Krzewienie polskiej kultury i pamięć o tak ważnych dla nas sprawach, aby nie odeszły w zapomnienie i wciąż były kultywowane w najpiękniejszy ze sposobów, poprzez popularyzację polskiej piosenki patriotycznej, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz artystyczną aktywizację dzieci, młodzieży i dorosłych, a także rozwój i promowanie talentów przyświecało organizatorom festiwalu z Klubu 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.
Do ścisłego finału festiwalu zakwalifikował się młody zielonogórzanin Franciszek Patryn, reprezentant Studia Piosenki „Rezonans” z MCKiE „Dom Harcerza”.
Trud kolejnej dalekiej wyprawy opłacał się, gdyż jury festiwalu pod kierownictwem Woroniki Gabryelczyk, absolwentki wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Gdańsku i kierunku vocal performance na uczelni Musicians Institute w Los Angeles zdecydowało przyznać Franciszkowi III miejsce w kat. Soliści – Wokaliści 12-15 lat,
N
auczyciele laureata Elżbieta i Ireneusz Sawiccy są bardzo dumni ze swojego wychowanka, który to, jako dwunastolatek dorównał poziomem w tej arcytrudnej kategorii piętnastolatkom.
fot. Monika Patryn

Rozmiar czcionki
Kontrast