Strona główna » Historia aktualności

III kwartał 2012

1 lipca 2012 - Wyjazd do Serbii
W ramach wymiany kulturalnej i współpracy miast partnerskich,  do Kraljeva pojechały dwa zespoły z Domu Harcerza: Teatr Tańca „Tagim” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Maki”. Wzajemna życzliwość, uśmiechy i wspaniała rodzinna atmosfera podczas wyjazdu rekompensowały wszystkim uczestnikom trudy podróży.
W Serbii przywitano nas serdecznie i z wielką atencją ze strony młodzieży mieszkającej w internacie przy Leśnej Szkole – gdzie byliśmy zakwaterowani. Cudowna pogoda i bardzo dobre jedzenie wprowadziły nas szybko w stan błogiego zadowolenia. Gospodarze byli dla nas serdeczni i zadbali o to aby nie zabrakło nam atrakcji oraz pozytywnych wrażeń. Zwiedziliśmy muzeum miejskie, dwa monastyry oraz uzdrowiska. Mieliśmy także czas na to aby pobuszować po sklepach i wypocząć nad brzegiem przepływającej przez miasto rzeczki.
Podczas wspólnych warsztatów tanecznych zespoły uczyły się  wzajemnie tańców ludowych. Nasz pobyt i praca zostały uwieńczone pokazem umiejętności tanecznych na estradzie w Domu Żołnierza. Gromkie oklaski z widowni świadczyły o tym, że wspólny występ bardzo podobał się mieszkańcom miasta. Na zakończenie obiecano nam, że zespół
z Kraljeva przyjedzie we wrześniu do Zielonej Góry. Wymieniliśmy się pamiątkami, uśmiechami i uściskami i podziękowaliśmy pięknie wszystkim za tak ciepłą i serdeczną gościnę.
 
           

9 lipca 2012 - Zapraszamy na zajęcia wakacyjne
W "Domu Harcerza" – w placówce na ul. Wyszyńskiego 17c - ruszyły zajęcia wakacyjne. Już od tygodnia dzieci i młodzież mogą ciekawie spędzić czas. Jak co roku nauczyciele placówki przygotowali swoje propozycje w formie warsztatów. Są to zajęcia taneczne, plastyczne, wokalne i teatralne, komputerowe i szachowe a także gry i zabawy, wykonywanie bransoletek z koralików oraz wiele, wiele innych. Na naszej stronie internetowej, a także w budynku, znajdziecie dokładny plan zajęć. Zajęcia są bezpłatne a wszystkie narzędzia i materiały mamy dla Was w naszych pracowniach.
CZEKAMY NA WAS CODZIENNIE PRÓCZ WEEKENDÓW OD 10:00 DO 14:00!    <<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

8 sierpnia 2012 - Warsztaty taneczne
Od 30.07 do 4.08 w Cottbus w Teatrze Piccolo odbyły się po raz czwarty warsztaty taneczne w ramach wymiany partnerskich miast Zielona Góra – Cottbus. Trzy edycje warsztatów były organizowane przez Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji ,, Dom Harcerza”. Po raz pierwszy Teatr Piccolo zorganizował warsztaty taneczne w nowym, pięknie wyposażonym Teatrze. Młodzież ze Studia Tańca Tagim oraz Młodzież z Teatru Tańca Piccolo oraz z Łomnic, pracowała codziennie na zajęciach tanecznych poznając różne techniki taneczne. W przerwie między warsztatami uczestnicy mieli możliwość zwiedzania miasta oraz odbył się wyjazd do Spreewaldu(Burg). W piątek wieczorem odbyła się prezentacja wszystkich form tanecznych na scenie. Dopisała widownia i całość wypadła bardzo dobrze. Spotykamy się za rok!

23 sierpnia 2012 - Międzynarodowy Obóz Letni we Frohburgu - „Zachowując pamięć- budujmy Europę”
Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku odbyła się międzynarodowa wymiana młodzieży we Frohburgu k/ Lipska w Niemczech. Tematyka tegorocznego spotkania oparta była na analizie wspólnej europejskiej historii, szczególnie w kontekście zjawisk faszyzmu i nazizmu. Dyskutowaliśmy także o problemach integracji europejskiej. Program spotkania został szczegółowo opracowany przez organizatorów z CHILDREN ASSOCIATION LEIPZIG e.V. Program spotkania został szczegółowo opracowany przez organizatorów z CHILDREN ASSOCIATION LEIPZIG e.V.
Młodzież została podzielona na trzy grupy warsztatowe:
-grupa zajmująca się tworzeniem publikacji dotyczącej aktualnego spotkania
-grupa tworząca dokumentację filmową i fotograficzną ze spotkania
- grupa tworząca stronę internetową dotyczącą spotkania.
Poza zajęciami na terenie organizacji goszczącej, wzięliśmy udział w kilku wycieczkach, m. in do miejsc pamięci we FloSbergu i Buchenwaldzie, a także Lipska i Weimaru. Rozmowom na temat wspólnej wojennej historii towarzyszyły zajęcia praktyczne na terenie byłego obozu koncentracyjnego we FloSbergu. Młodzież z Polski, Niemiec i Francji pomagała oczyszczać pozostałości obozu pracy. Efekty pracy i relację z naszego pobytu we Frohburgu można zobaczyć na stworzonej tam stronie internetowej: www.fisc4.eu  
Zapraszamy do odwiedzenia powyższej strony internetowej, a także do oglądania naszej relacji fotograficznej.   <<<GALERIA ZDJĘĆ>>>Ostatnia Aktualizacja: 02.12.2012  godz. 19:19:38   |  Projekt, wykonanie i administracja: Jarosław Twaróg  |  © JMComputers 2011