Nowości

Makrama i koronkarstwo

Znana od stuleci, modna w latach 70. XX wieku, znów osiąga szczyty popularności. Makrama. Tajemniczo brzmiąca nazwa to nic innego jak umiejętność wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka w sposób estetyczny i atrakcyjny dla oka.

Zapraszamy na zajęcia do nowo powstałej pracowni makramy i koronkarstwa. W pracowni tej będziemy wykonywać prace użytkowe takie jak kwietniki, paski czy torby na zakupy (metodą makramy) oraz prace zdobnicze tj. bożenarodzeniowe bombki choinkowe (metoda koronki frywolitkowej). Poznamy wszystkie etapy pracy od pomysłu do realizacji.

Pracownia makramy i koronkarstwa skierowana jest do młodzieży w wieku szkolnym. Wykonując makramę czy koronki młodzież będzie mogła doskonalić zdolności manualne, dokładność, cierpliwość, precyzję wykonania, poczucie estetyki oraz twórczość, kreatywność, swoją oryginalność i markę. Być może staniesz się również inspiracją dla innych. Oprócz techniki wiązania sznurków makrama czy koronkarstwo dla wielu jest to przede wszystkim ciekawy, twórczy  i aktywny sposób spędzania wolnego czasu.

Uczestnicząc w zajęciach z makramy i koronkarstwa zadbasz o swoje upodobania i gust.

Zajęcia ruszają już od najbliższej soboty 23.09.2023 w godz. od 12:00 do 15:00.

Serdecznie zapraszam.

Beata Czerkawska

Dziecięca Pracownia Baletowa

To wyjątkowa propozycja dla najmłodszych, zakładająca pracę artystyczną z dziećmi od 4 r.ż, bazująca na tańcu klasycznym.

Podstawowymi założeniami zajęć są:

Zapoznanie dzieci z techniką tańca klasycznego.

Wprowadzanie dzieci w świat sztuki performatywnej, zaznajomienie ich z tajnikami pracy scenicznej oraz kreatywny rozwój.

Program edukacyjny obejmuje rozwijanie umiejętności z zakresu różnych technik tanecznych, rytmiki oraz wyrazu scenicznego.

Podczas zajęć dzieci rozwijają świadomość ciała, wyobraźnię przestrzenną, plastykę oraz ekspresję w ruchu.

Zajęcia pobudzają ciekawość dzieci do odkrywania własnych możliwości motorycznych i zachęcają do pierwszych artystycznych poszukiwań.
Taniec klasyczny kształtuje wrażliwość, zwiększa koordynację ruchową, doskonaląc przy tym równowagę, wpływa wzmacniająco na całe ciało.
Zajęcia dla dzieci prowadzone są w przyjaznej atmosferze, w formie zabawy i dopasowane są do wieku i predyspozycji uczestników.
Zajęcia poprowadzi Agnieszka Jodłowska.
Pracownia Tańca Towarzyskiego 
Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 12+.
Na zajęciach będziemy uczyć się podstawowych rytmów oraz kroków do tańców standardowych oraz latynoamerykańskich. Nauczymy się jak pracować w parze oraz indywidualnie.
Zapraszamy.
Nauczycielka prowadząca-Alicja Skorupka.
Pracownia Fotograficzna
Serdecznie zapraszamy do nowych grup w Pracowni Fotograficznej, zajęcia poprowadzi Dorota Bulińska.

Powstaje nowa pracownia „Dziergania”

Jeśli chcesz, aby twoje dziecko poznało znaną od Starożytności technikę wiązania sznurków, bez użycia szydełka i igieł – Nataliya Golub zaprasza do nowej pracowni  „Dziergania” . Dzieci nauczą się wyplatać „makramy” a także nabiorą umiejętności dziergania na szydełku i drutach.

Wiek dziecka – od lat 8 do 18.

Zajęcia prowadzi Nataliya Golub

Zapraszamy dzieci  do sali nr 27 w piątki od 16.00-18.15

Eko Animacje  - to nowy rodzaj zajęć adresowany do dzieci w wieku szkolnym, które interesują się  sztuką kulinarną oraz przygotowaniem potraw i ich wyeksponowaniem, jak również szeroko rozumianym zdrowym stylem życia, zgodnym z naturą.

Podczas zajęć z Martą Pohrebny uczestnicy  mają możliwość obcowania z zagadnieniami ekologii, zdrowego żywienia, ale mogą też  odkrywać smaki, zapachy, magię kuchni i gotowania.

Eko Animacja kształtuje także świadomości ekologiczną czyli zachowania, dzięki którym człowiek chroni środowisko naturalne.

Zajęcia w poniedziałek, wtorek i czwartek:  16:00 – 18:15, sala 35

Pracownia  Młody Elektronik to nowa forma zajęć  i praktyczny kurs elektroniki dla dzieci i młodzieży, która interesuje się myślą techniczną. Podczas zajęć uczestnicy razem z prowadzącymi budują elektroniczne układy,  poznają zasady działania elementów elektroniki, nabywają wiedzę i umiejętności w dziedzinie elektrotechniki. Tworząc samodzielnie ciekawe układy elektroniczne poznają rządzące nimi prawa. Uczą się techniki lutowania, która wcale nie jest prosta i używania narzędzi elektroinstalacyjnych.

Zajęcia: poniedziałek, wtorek  16:00 - 20:30, czwartek 16:00 - 18:15, sala 30

Od września 2019r. ruszyły zajęcia z robotyki. Robotyka to pracownia dla uczestników umiejących pisać i czytać – bez tych umiejętności dziecko nie poradzi sobie z programowaniem robotów w komputerze. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie budują prostego mBota a następnie przechodzą do fazy projektowania bardziej skomplikowanych Makebloków. Uczestnicy będą mogli zaprezentować własnoręcznie wykonanego robota i zrobić pokaz jego możliwości.

Zajęcia: wtorek 18:00 – 20:15, środa 15:15 – 17:30, piątek 17:00 – 19:15

Modelarstwo – Tu nowością jest stosowana technologia druku 3D, dzięki której uczestnicy projektują  elementy do modeli. Na zajęciach modelarskich uczestnicy wykonują głównie modele pływające - ślizgi, żaglówki, półmakiety jachtów motorowych i kutrów itp. Modele wykonywane są przede wszystkim z drewna, jak również z laminatów. Wykorzystujemy także technologię druku 3d.

Zajęcia: poniedziałek 15:15 – 20:00, wtorek 15:00 – 18:00, piątek 14:00 – 17:00

W Strefie Malucha od września 2019r. ruszył nowy projekt  - zajęcia Dziecięcego Teatru Tańca. To doskonałe połączenie ruchu, choreografii, improwizacji z dziecięcą fantazją i wyobraźnią. Zajęcia prowadzi pedagog, tancerz, choreograf i animator kultury Paweł Matyjasik. Pierwszym projektem  DTT był plastyczno – ruchowy spektakl „Śnieżka”. To forma tańca współczesnego z nieograniczonymi możliwościami ruchu oraz plastyką. Jej głównymi cechami były : eksperymenty inspirowane sztuką dadaistów i surrealistów, improwizacja ruchowo - muzyczna. Wszystko razem stworzyło świat marzeń, gdzie nawet bezruch, cisza miały swoją moc i napięcie. W tym roku zrealizowano krótką etiudę teatralno - taneczną na temat aniołów. W projekcie brały udział dzieci w wieku od 4 - 6 lat. Najmłodsi stworzyli żywe obrazy inspirowane własnymi rysunkami i fantazją na temat.

Zajęcia: wtorek  16:15 – 18:30 (gr.4-6 lat), środa  16:15- 18:30 (gr.4-6 lat), piątek 16:15- 18:30 (gr.4-6 lat)