Nowości

Powstaje nowa pracownia „Dziergania”

Jeśli chcesz, aby twoje dziecko poznało znaną od Starożytności technikę wiązania sznurków, bez użycia szydełka i igieł – Nataliya Golub zaprasza do nowej pracowni  „Dziergania” . Dzieci nauczą się wyplatać „makramy” a także nabiorą umiejętności dziergania na szydełku i drutach.

Wiek dziecka – od lat 8 do 18.

Zajęcia prowadzi Nataliya Golub

Zapraszamy dzieci  do sali nr 27 w piątki od 16.00-18.15

Eko Animacje  - to nowy rodzaj zajęć adresowany do dzieci w wieku szkolnym, które interesują się  sztuką kulinarną oraz przygotowaniem potraw i ich wyeksponowaniem, jak również szeroko rozumianym zdrowym stylem życia, zgodnym z naturą.

Podczas zajęć z Martą Pohrebny uczestnicy  mają możliwość obcowania z zagadnieniami ekologii, zdrowego żywienia, ale mogą też  odkrywać smaki, zapachy, magię kuchni i gotowania.

Eko Animacja kształtuje także świadomości ekologiczną czyli zachowania, dzięki którym człowiek chroni środowisko naturalne.

Zajęcia w poniedziałek, wtorek i czwartek:  16:00 – 18:15, sala 35

Pracownia  Młody Elektronik to nowa forma zajęć  i praktyczny kurs elektroniki dla dzieci i młodzieży, która interesuje się myślą techniczną. Podczas zajęć uczestnicy razem z prowadzącymi budują elektroniczne układy,  poznają zasady działania elementów elektroniki, nabywają wiedzę i umiejętności w dziedzinie elektrotechniki. Tworząc samodzielnie ciekawe układy elektroniczne poznają rządzące nimi prawa. Uczą się techniki lutowania, która wcale nie jest prosta i używania narzędzi elektroinstalacyjnych.

Zajęcia: poniedziałek, wtorek  16:00 - 20:30, czwartek 16:00 - 18:15, sala 30

Od września 2019r. ruszyły zajęcia z robotyki. Robotyka to pracownia dla uczestników umiejących pisać i czytać – bez tych umiejętności dziecko nie poradzi sobie z programowaniem robotów w komputerze. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie budują prostego mBota a następnie przechodzą do fazy projektowania bardziej skomplikowanych Makebloków. Uczestnicy będą mogli zaprezentować własnoręcznie wykonanego robota i zrobić pokaz jego możliwości.

Zajęcia: wtorek 18:00 – 20:15, środa 15:15 – 17:30, piątek 17:00 – 19:15

Modelarstwo – Tu nowością jest stosowana technologia druku 3D, dzięki której uczestnicy projektują  elementy do modeli. Na zajęciach modelarskich uczestnicy wykonują głównie modele pływające - ślizgi, żaglówki, półmakiety jachtów motorowych i kutrów itp. Modele wykonywane są przede wszystkim z drewna, jak również z laminatów. Wykorzystujemy także technologię druku 3d.

Zajęcia: poniedziałek 15:15 – 20:00, wtorek 15:00 – 18:00, piątek 14:00 – 17:00

W Strefie Malucha od września 2019r. ruszył nowy projekt  - zajęcia Dziecięcego Teatru Tańca. To doskonałe połączenie ruchu, choreografii, improwizacji z dziecięcą fantazją i wyobraźnią. Zajęcia prowadzi pedagog, tancerz, choreograf i animator kultury Paweł Matyjasik. Pierwszym projektem  DTT był plastyczno – ruchowy spektakl „Śnieżka”. To forma tańca współczesnego z nieograniczonymi możliwościami ruchu oraz plastyką. Jej głównymi cechami były : eksperymenty inspirowane sztuką dadaistów i surrealistów, improwizacja ruchowo - muzyczna. Wszystko razem stworzyło świat marzeń, gdzie nawet bezruch, cisza miały swoją moc i napięcie. W tym roku zrealizowano krótką etiudę teatralno - taneczną na temat aniołów. W projekcie brały udział dzieci w wieku od 4 - 6 lat. Najmłodsi stworzyli żywe obrazy inspirowane własnymi rysunkami i fantazją na temat.

Zajęcia: wtorek  16:15 – 18:30 (gr.4-6 lat), środa  16:15- 18:30 (gr.4-6 lat), piątek 16:15- 18:30 (gr.4-6 lat)                   

Rozmiar czcionki
Kontrast